مبشرین

نمایندگان مجلس و نوکری چشم وگوش بسته هاشمی رفسنجانی

بالاخره پس از ماهها تلاش حاميان جاسبي در مجلس، نمايندگان حامي وي بدون توجه به مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي با طرح وقف اموال دانشگاه آزاد موافقت كردند.
اين طرح كه با عنوان «حمايت از تاسيس و تقويت موسسات و مراكز آموزشي غيردولتي» در دستور كار ساختمان مثلثي بهارستان قرار گرفت در واقع با هدف حمايت از رياست مادام العمري جاسبي بر دانشگاه آزاد و مقابله با مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در اصلاح اين دانشگاه مطرح شد.
 

از دیدگاه اینجانب نکته جالب توجه در این طرح این است که :

۱ - بیشتر نمایندگان تصویب کننده این طرح در حال حاضر خود سمت هایی در دانشگاه آزاد دارند .

۲ - متاسفانه این نمایندگان با وجودی که عنوان اصولگرا را برای خود یدک می کشند ولی حتی به کوچکترین شاخصه اصولگرایی (ولایت پذیری ) نیز پایبند نیستند .

۳ - متاسفانه در اثر رفتار واعمال نابخردانه همین نمایندگان در سایر امور هم ما شاهد دخالت های بی مورد آنها در امور اجرایی کشور هستیم .

۴ - متاسفانه این افراد با تصویب این طرح بجای اینکه به دنبال کسب رضایت الهی وجلب نظر مردم باشند به دنبال کسب منافع شخصی برای دوران بعداز نمایندگی خود هستند .

۵ - جناب آقاي هاشمي رفسنجاني علاوه بر رياست مجمع تشخيص مصلحت نظام، رئيس هيئت مأسس و رئيس هيئت امناء دانشگاه آزاد نيز هست و طي چند ماه اخير، بارها بر ضرورت عملياتي شدن آنچه در مصوبه ديروز مجلس آمده است، تأكيد ورزيده اند. به عنوان نمونه- و فقط يك نمونه- بعد از اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد در شوراي عالي انقلاب فرهنگي و ابلاغ آن به هيئت مأسس دانشگاه كه مطابق قانون، اجراي آن براي اين دانشگاه الزامي بوده است، آقاي هاشمي رفسنجاني در ديدار با گروهي از مدعيان اصلاحات و متهمان آزاد شده آشوب هاي خياباني، مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي را «حركتي خلاف شرع و قانون اساسي»! معرفي مي كند و از اقدام آقاي جاسبي در وقف دانشگاه آزاد اسلامي با عنوان «حركتي خيرخواهانه» ياد مي كند. و البته توضيح نمي دهند كه كجاي مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي غيرقانوني! و كدام بخش آن با شرع مقدس مغايرت دارد!
با توجه به اين ديدگاه و نگاه بارها اعلام شده آقاي هاشمي رفسنجاني بسيار بديهي است كه طراحان پروژه ياد شده به ايستگاه آخر و پله پاياني پروژه پلكاني خود اميد بسته و پيشاپيش از داوري نهايي مجمع تشخيص مصلحت نظام به نفع مصوبه غيرقانوني و غيراسلامي ديروز مجلس شوراي اسلامي باخبر بوده و اطمينان كامل داشته باشند!

+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم خرداد ۱۳۸۹ساعت 9:24  توسط مبشر  |